Arrangör / Kontakt


Kontaktinformation

Evenemangsgeneral: Claes Pettersson, claesp58@gmail.com

Marknad/ekonomi:
Anna Söderman, anna.soderman@mariestad.se
Stefan Svensson, stefan.svensson@fotograf-stefan.se
Jan Peter Ferneman, jan.peter@ferneman.se
Anna Kjerrman

 

Konst/design:
Gunilla Broberg gunilla.broberg@live.se
Agneta Geber, agneta.geber@mariestad.se

Uppvisningar på land, sjö och i luft:
Claes Pettersson, claes58@gmail.com
Lars-Erik Rydqvist, lars-erik.rydquist@telia.com

Utställningar motor: 
Anders Dahlberg, dahlberg.mariestad@telia.com
Tomas Hilse, triumph.bonneville@tele2.se
Tomas Sundler, streetrod29@hotmail.com
Lennart Robertsson, lero@lerocustom.com

 

Arrangör

Mariestads Motorsällskap bildades 1982 och lyder under Svenska Bilsportförbundet. Klubben sysslar med all form av bilsport och har aktiva i folkrace, rally, dragracing, crosskart samt racing.

Klubben har tillsammans med Fägre Motorklubb en folkracebana, Grevbybanan, 1,5 mil norr Mariestad.

På SpeedArtDesign kommer MMS att ansvara för all uppvisning av tävlingsfordon.

www6.idrottonline.se/MariestadsMS-Bilsport/

 

Mariestads Sportvagnsklubb bildades 2004 och är en ideell förening vars målsättning är att främja intresset för sportvagnar samt att tillvarata medlemmarnas intressen sportvagnssammanhang.